Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на 1/8-финал на силният турнир в Рим. Първата ни ракета отстъпи на американеца Тейлър Фриц с 1-2 сета в маратонски мач продължил 2:43 минути.

В първия сет Григор допусна два пробива и логично загуби с 2-6. Втората част мина без пробиви и се наложи двамата играчи да решат спора в тайбрек. Фриц стигна дори до мачбол при 8-7 точки, но Димитров намери сили да обърне резултата и се наложи с 13-11, изравнявайки сетовете.

В третият сет Григор не издържа физически и допусна два пробива, което позволи на Фриц да затвори сета с 6-1, с което триумфира в мача с 2-1 сета.

Съперник на американския тенисист на 1/4-финалите ще бъде германецът Александър Зверев.