Турция сътвори изненадата в квалификациите играни в четвъртък вечер. Воденият от Винченцо Монтела отбор спечели като гост на Хърватия с 1-0 и по този начин си върна за домакинското поражение от „ватрените“ през месец март.

В 30-тата минута гостите нанесоха своя удар. При далечно подаване Барис Йълмъз се измъкна от Йоско Гвардиол, вратарят Ливакович излезе да го пресрещне, но острието на Галатасарай елегантно го прехвръли, давайки преднина на своя отбор.

В началото на втората част южните ни съседи можеха да удвоят, но голмайсторът Йълмъз стреля над вратата от удобна позиция. В 79-ата минута Хърватия като по чудо не изравни, след като резервата Ловро Майер преодоля вратаря Чакър, но ударът му бе избит от голлинията от Акайдин.

В последната минута на редовното време съдията отсъди дузпа за Хърватия за игра с ръка на Чалханоглу. След преглед с ВАР обаче, наказателния удар бе отменен.

Турция събра 13 точки на върха в групата и при победа в неделя в домакинството си на Молдова ще се класира на еврошампионата. В същия ден хърватите излизат за решително гостуване срещу състава на Уелс.