Григор Димитров постигна победа срещу чилиеца Николас Джари и намери място сред четиримата най-добри на тенис турнира от сериите Мастърс в Шанхай.

Успехът бе своеобразен реванш за Гришо, който през пролетта бе победен на финала в Женева от Джари. След като победи в предишния кръг поставеният под номер 1 Карлос Алкарас, нашият тенисист резчисти сериозно пътя си към трофея.

Първият сет бе изключително равностоен, като доминираща роля взе сервисът на двамата състезатели. Така се стигна до логичен тайбрек, в който Джари не издържа на напрежението и допусна два минипробива, което осигури на Димитров сета след 7:2 точки.

Втората част също вървеше равностойно, но при резултат 3:3 Димитров реализира пробив, и до края спечели уверено двата си сервис-гейма, затваряйки сета и мача със 7:6, 6:4 след 100 минути игра.

Съперник за място на финала на топракетата ни ще бъде седмият в сетовната ранглиста Андрей Рубльов. Двубоят е в събота 14-и октомври и ще започне не по-рано от 15 часа българско време.