Хърватия победи трудно Япония след 1:1 в редовното време и 3:1 при изпълението на дузпи. На 1/4 финала „ватрените“ ще играят с петкратния световен шампион Бразилия.
Японците първи удариха своя съперник след като при едно центриране в наказателното поле Маеда се ориентира добре и откри резултата. Световните вицешампиони обаче бързо се върнаха в мача в 54-тата минута когато Иван Перишич с глава възстанови равенството. Импулсът в играта на хърватите продължи и в 63-тата минута Модрич стреля опасно, но вратарят на Япония гонда направи отлично спасяване. До края равенството се запази и мачът влезе в продължения. В края на първото продължение Митома тества рефлекса на Доминик Ливакович, но вратаря боксира.
При дузпите първите две изпъления на японците бяха безрезултатни и хърватите дръпнаха с 2-0. Четвъртата дузпа бе пропусната от Йошида, а след него Пашалич отбеляза и прати Хърватия сред най-добрите осем на финалите. На 1/4 финала ватрените ще срещнат рекордьора по титли състава на Бразилия.