Бразилия сломи Южна Корея с 4:1 само за едно полувреме в мач от 1/8-финалите на Световното първенство. Така „селесао“ ще се изправи на 1/4-финалите срещу Хърватия.
Още в 7-ата минута Бразилия излезе напред в резултата. Рафиня нахлу в наказателното поле между няколко футболисти на Южна Корея. Той потърси свой съотборник с остро подаване. Топката стигна до Винисиус Жуниор, който запази хладнокръвие и прати топката във вратата на корейците.
Неймар удвои от дузпа в 13-ата минута.
Ричарлисон оформи и класическия резултат 3:0 още в 29-ата. Лукас Пакета също се разписа шест минути след това. Попадението за Южна Корея вкара резервата Сюнг-Хо Пайк в 76-ата минута на двубоя.
Това е едва вторият път, в който Бразилия вкарва четири гола в първото полувреме на мач от Световно първенство. Първият път е срещу Мексико през 1954 г.